Týchto pár riadkov venujeme tým, ktorých sen klubového života prerastá do reality..
Žiť životom klubového motorkára často vyžaduje viac ako len nosiť vestu a to si treba pred plnením tohto sna uvedomiť.
S kamošom, alebo s kamošmi ste sa rozhodli založiť si nový klub, ale porozmýšlaj či sa chcete spolu len voziť, alebo chcete nosiť aj na nášivky a žiť klubový život. Klub my mal mať adekvátny počet členov ktorý by zastávali v klube funkcie potrebné k správnemu fungovaniu klubu.
Nikoho samozrejme od ničoho nechceme odhovárať, ale zo skúseností vieme, že na Slovensku vzniklo a následne zaniklo mnoho motoklubov.
Slovensko je malá krajina v ktorej pôsobí asi 70 motoklubov. Ak by si mal záujem stať sa členom motoklubu skús sa poobzerať po kluboch v tvojom okolí a zžiť sa s klubom.
Tento proces určite potrvá nejakú dobu, než sa z teba stane plnohodnotný člen. Zvyčajne tento proces má viacero fáz, záleži od každého klubu.
Čakateľstvo na “plné farby” ako sa klubové znaky nazývajú trvá niekedy aj viac ako 3 roky a až členovia klubu odsúhlasia, že si vhodná osoba na členstvo,
stávaš sa plnohodnotným členom. Ak nemáš v okolí partiu, ktorej názory, chovanie či iné vlastnosti ti nevonajú, potom to teda skús so svojou partiou…
OK, stále si presvedčený, že ideš do toho?
Ak teda chceš založiť nový motoklub a chceš aby bol takpovediac “kóšer” mal by si zachovať isté pravidlá ktoré na Slovensku fungujú už viac ako desaťročie.
Jedným z cieľom tejto stránky je priniesť prehľad o kluboch na Slovensku a preto si prebehni zoznam klubov. Farby (tie nášivky) by sa nesmú zhodovať ani extrémne podobať týmto klubom.
Ono každý si je na ten svoj klub, ktorý roky buduje takpovediac háklivý a netúži po plagiáte a názvov sa dá vymyslieť neurekom.
Ak si teda už zistil, že na Slovensku takýto klub neexistuje skús si navrhnúť logo klubu, ktoré by malo vystihovať názov.
Základným pravidlom je veľkosť a tvar nášivky:

Veľkosť nášivky na chrbáte nesmie presahovať v priemereveľkosť 28cm !
Tvar nášivky musí byť jednodielny tj. musí byť v jednom kuse.
Trojdielne rozloženie nášiviek a označenie MC je výsadou klubov SLOVAKIA MC !

Nosenie “kolajničiek” s domovenkou, funkciou a štátom je tak isto výsadou klubov patriacich do Slovakia MC.
Ak máš navrhnuté klubové logo a predstavu o klubových nášivkách, je potrebné navštíviť niektorý z MC klubov v tvojom okolí v ich klubový deň a predebatovať váš nový začiatok.
Tu ti poradia, či je v poriadku logo, prípadne čo treba pozmeniť aby nedošlo napríklad k zámene s iným klubom a ďalší postup.
Po porade s ostatnými klubmi zo Slovakia MC, či sa podobný klub už v okolí nenachádza, nakoľko o dianí na Slovenskej motoscéne majú prehľad budete vyrozumený či je všetko v poriadku.
A tu začíná iná epizóda motorkového života, akou sú klubové dni, spoločné akcie, navšetevovanie iných klubov, nadväzovanie priateľstiev s inými klubmi…
Prvá fáza je pol roka jazdenia a spoznávania iných klubových motorkárov v priebehu pol roka. Počast tejto doby nemáte na vestách žiadne označenie. Po pol roku na najbližšej schôdzi sa rozhodne a ostatné kluby ktoré spadajú do tvojho okolia sa vyjadria či sú za to, aby sa z vás stal čakateľský klub.
Funkcia čakateľského klubu trvá minimálne jeden rok a za túto dobu musíte preukázať fungovanie vášho klubu tým, že sa zúčastňujete motorkárských akcií, žijete klubový život a zúčastňujete sa potrebných schôdzí. Počas tohto prvého roka máte označenie klubu iba na prednej strane vesty.
Ak sa ostatné motokluby zhodnú že žijete klubový život a zapadli ste medzi kluby, budete mať nárok si po schôdzi kde toto bude prerokované si vesty označiť aj zadným znakom.
Veľa štastia prajeme….