Rozdelenie akcií

Na týchto riadkoch sa pokúsime o neoficiálne rozdelenie motoakcií do základných skupín.

motovyjazd

Pojem výjazd asi netreba vysvetlovať. Výjazdy organizujú ako kluby, tak aj rôzne partie či jednotlivci. Účel týchto výjazdov je rôzny, väčšinou však ide o štandardné sa povozenie. Ďalším z častých výjazdov býva zahájenie či ukončenie sezóny, spomienková jazda, jazda novomanželom a pod. Väčšinou si posedíme niekde u nealkopivka a dobre sa najeme. Výjazd tiež často býva spojený s programom a to už sa presúvame do inej kategórie : Party

V našich udalostiach sa pokúsime prinášať aj čo najviac výjazdov, ak plánujete výjazd a radi by ste pozvali na jazdu aj iných ľudí, stačí nás kontaktovať a váš výjazd pridáme a uverejníme.

Jednodňový program, stretko, výjazd, oslava, gulášparty a podobné akcie, či už s kapelou, striptízom tombolou alebo súťažami či výjazdom. Takto nejak by sa dala definovať motopárty.Od motozrazu sa líši najmä dľžkou a potrebným zázemím a určite aj kvalitou a dĺžkou programu.

motopartys2

Motozraz aby bol motozrazom by mal obsahovať určité náležitosti a zázemie pre návštevníkov. 

Možno sa Vám stalo, že ste sa vybrali na motozraz niekoľko sto kilometrov a po príchode na miesto ste sa otočili a odišli, prípadne v lepšiom prípade ste zostali len sklamaný.

Každý rok sa organizuje stretnutie poriadateľov motozrazov na Slovensku, kde sa po vzájomnej dohode rozdelia termíny zrazov na následujúci rok.

Motozraz by mala byť akcia prevažne pre motorkárov, ktorá trvá minimálne 2 dni. Na motozraze musí byť zabezpečený dostatočný počet stánkov s občerstvením, progam pre návštevníkov, zdravotná starostlivosť i sociálne zázemie.

Vstupné na motozraz by malo začínať na 10€/os a motozraz musí organizovať motoklub.

Počet zrazov v posledných rokoch prudko narástol a robiť akciu pod hlavičkou zrazu sa stalo akýmsi športom, aj keď programovo ani organizačne sa o zraze hovoriť nedá.