ROCKOVÁ MATURITA už pozná svojich semifinalistov

ROCKOVÁ MATURITA už pozná svojich semifinalistov.

Vystúpia na CIBULA Feste v Holíči na rockovom pódiu FajnRockTV .

Tlačová správa, Bratislava, 20.07.2015.

ROCKOVÁ MATURITA je projekt občianskeho združenia Slovenské hudobné fórum, o.z..

Jeho nosným cieľom je mapovať formou súťaže slovenskú rockovú scénu a jej hudobné odnože, vyhodnocovať jej stav a najúspešnejším interpretom pomáhať rozvíjať ich hudobné ambície smerom k hudobným konzumentom.

Už prvé kolo ROCKOVEJ MATURITY ukázalo silný potenciál nových slovenských hudobných zoskupení, ich tvorivé možnosti čo do hudobnej ale aj textovej stránky, ochotu na sebe pracovať a hlavne robiť kvalitnú rockovú produkciu pre zábavu svoju, ale aj poslucháča.

Slovenské hudobné fórum, o.z. projektom ROCKOVÁ MATURITA chce posunúť tých najlepších interpretov zo svojej regionálnej pôsobnosti minimálne na celoslovenskú a tým predstaviť aj nových nositeľov rockového žezla poslucháčom.

Dňa 17.07.2015 sa v bratislavskom ROCK CAFÉ zišla odborná porota v zložení: Juraj Kupec, Vadim Bušovský, Peter Sanchéz Saniga, Igor Belaj a Róbert JURY Jurányi, aby počas náročného večera vybrali z 32 plnohodnotne registrovaných slovenských kapiel spĺňajúcich všeobecné podmienky súťaže ROCKOVÁ MATURITA trinástich semifinalistov postupujúcich do živého hrania na CIBULA Feste. ,

, My porotcovia sme sa na túto úlohu pripravovali už v priebehu registrácie kapiel, sledovali sme pozorne každý nový zaregistrovaný profil kapely na www.rockovamaturita.sk ˮ hovorí Juraj Kupec, predseda poroty a dodáva ,, a veru sme videli, že táto naša pozícia vôbec nebude jednoduchá. S pribúdajúcimi kapelami, rôznych rockových štýlov vznikalo silné konkurenčné prostredie, čo sme nečakali – ale sme zaň mimoriadne vďačný. Je skvelé vedieť, že na Slovensku existujú tak silné hudobné formácie, čo nepostrádajú myšlienku v textoch, aranžmánoch a disponujú skvelými inštrumentalistami.ˮ

Do semifinále postúpilo 16 semifinalistov, pričom trinásť z nich vyberala odborná porota a troch vyberali nezávisle mediálny partneri ( FajnRockTV ) a žurnalisti internetových hudobných stránok ( hellmagazin.eu, metalexpress.sk, rocker.sk ).

Na CIBULA Feste v Holíči v dňoch 24.07. – 25.07.2015 vystúpia na svojom pódiu ROCKOVEJ MATURITY pod názvom hlavného partnera FajnRockTV tieto kapely: Asenth, Meredith, Aces, Caliber X, Radix, The Rockefellas, Eufory, Before The Zero Day, Papundekel, The Now, Four Faces, Signature a Ewelin, ako nominanti odbornej poroty a Slip Of The Lip, Bad Shot a Friday Whiskey, ako nominanti žurnalistov a médií.

,, Myšlienka vytvoriť tento stage ROCKOVEJ MAURITY vzišla z náhodného stretnutia organizátorov festivalu a súťaže, a teraz som tomu veľmi rád. Sme jediným festivalom na Slovensku, ktorý dáva priestor takýmto aktivitám a v takomto rozsahu, čo hodnotíme veľmi pozitívne. Je to len znakom, že nosnú ideu česko-slovenskej hudobnej produkcie nášho festivalu myslíme vážne, a nezatvárame dvere ani pred silným potenciálom nových slovenských kapiel.

Budeme aspoň právom hrdí na ich ďalšie úspechy. ˮ sumarizuje spoluprácu Vladimír Chrenka, hlavný organizátor CIBULA Festu.

Prémiovou novinkou tohto, prvého ročníka ROCKOVEJ MATURITY je že po dohode s organizátorom festivalu sme otvorili stage aj pre nepostupujúce kapely, ktoré dostanú tiež priestor v rámci svojej prezentácie.

Dobre nabehnutý projekt ROCKOVÁ MATURITA v prvom ročníku postavil proti sebe do rockového ringu 32 plne zaregistrovaných kapiel, z celkového počtu 83 prihlásených.

Z čiech a moravy sa prihlásilo 42 kapiel ( boli požiadané o ročný posun, nakoľko až o rok bude ROCKOVÁ MATURITA aj v Čechách ) a 9 slovenských kapiel nespĺňalo podmienky súťaže.

LINE - UP

Prirodzene mysleli sme aj na fanúšikov semifinálových kapiel, ktorí sa nebudú vedieť osobne zúčastniť festivalu a pripravili sme pre nich v spolupráci s partnermi clubstreamer.eu live stream z vystúpenia semifinalistov.

Takže ak už ste hocikde, viete atmosféru Rockovej Maturity nasávať aj takto.

Sledovaním live streamu viete dokonca aj podporiť finančne svoju kapelu, nakoľko polovica Vášho registračného poplatku im bude venovaná od clubstreamer.eu na ich ďalší rozvoj.

Tak chvíľu neváhajte a už teraz sa môžete registrovať na sledovanie live streamov semifinalistov Rockovej Maturity.

Okrem koncertov semifinalistov uvidíte v prestávkach aj zostrihy z vystúpení nesúťažných kapiel, rozhovory s kapelami a reportáže z CIBULA Festu.

LINK: stream Piatok RM

http://clubstreamer.eu/c/streamy/maturita-stream035

stream Sobota RM

http://clubstreamer.eu/c/streamy/maturita-stream036

Takže, fanklubové základne postupujúcich aj nepostupujúcich kapiel, začína mobilizácia síl a čakáme Vás na CIBULA Feste alebo registrovaných na clubstreamer.eu, kde podporte svoje kapely!

Za DIGITAL ROCK MEDIA, spracoval Roland Koncz.

Linky:

www.rockovamaturita.sk, https://www.facebook.com/rockovamaturita

Slovenské hudobné fórum, o.z. , www.hufo.sk

DIGITAL ROCK MEDIA Družstvo, www.digitalrockmedia.sk

FajnRockTv, www.fajnrocktv.sk

CIBULA Fest, www.cibulafest.eu

Nadchádzajúce udalosti

Podobné články