Customs of Slovakia 2022 – Nový začiatok

Customs of Slovakia 2022 - vol. 10

Tak a je to opäť tu… Teda možno skorej konečne tu.

Po dlhej dobe a zrušených ročníkoch 2020 a 2021 sa tento rok konečne opäť otvoria brány výstavy Motocykel 2022.

Doba je zlá a kultúrnym akciám vôbec nepraje – všade samé reštrikcie a obmedzenia, zrušené eventy. Preto nás teší, že sa môžeme vrátiť aspoň v nejakej obmedzenej forme  a užiť si atmosféru výstavy Motocykel 2022.

A tak ako aj po minulé roky, tak aj tento rok bude opäť súčasťou výstavy Motocykel aj súťaž v stavaní a upravovaní motocyklov – Customs of Slovakia.

 

Kedže v roku 2020 sa výstava zrušila, tento rok pôjde o jubilejný 10. ročník tejto akcie a my silne veríme, že bude čo oslavovať.

Tento rok sa bude súťažiť v nasledujúcich kategóriach:

RADICAL/FREESTYLE – všetko neštandartné
MODIFIED HARLEY – musí mať pôvodný rám a motor
SPORTSTER POWERED -musí mať sportster motor
OLD SCHOOL – duch dôb minulých, už aj 80 roky
STREET PERFORMANCE – japonské prestavané motorky
CAFFE RACER – štýl caffe a veľká británia

Takže, ak máš doma motorku ktorú chceš ukázať širokej verejnosti na výstave Customs of Slovakia 2022, vyplň prihlášku nižšie a odošli ju na náš email.

 

POZOR !

Tento rok je možné do súťaže prihlásiť ceľkovo maximálne 20 motoriek
 

KAPACITA JE UŽ NAPLNENÁ – ĎAKUJEME

Zostáva len dúfať, že všetko pôjde podľa plánu a tento rok sa konečne opäť uvidíme. Treba však rátať s tým, že pandémia veľa vecí zmenila a najmä správanie ľudí. Návrat k dobe, akú sme zažívali pred touto divnou dobou je v našich rukách a teda aj veľkosť a kvalita udalostí bude len o tom, aký záujem a návštevnosť akcií bude.

Vráťme sa spolu a podporujme kultúru a opäť začnime plnohodnotne žiť.

Niečo na zamyslenie nakoniec:

 

Zvýstavňuje sa nám, chválabohu, konečne alebo nedajbože?
 
Človek by neveril ako sa dokážu za dva roky zmeniť zvyky človeka negatívne ovplyvneného médiami.
Už keď sa rysuje akési svetielko na konci toho pomyselného tunela, by sme si mysleli, že ľudia sa budú tešiť, že po dvoch rokoch výstavníckeho vákua, si budú môcť pozrieť motorky naživo inak ako u dealera.
Lenže ona tá nálada vôbec nie je taká pozitívna.

 

Je jasné, že u veľa ľudí hrá rolu strach zo šíriacej sa hnusoby, to chápeme a nikoho nenútime chodiť po výstavách, pokiaľ sa nebude cítiť bezpečne. Takisto dokážeme pochopiť, že ľudia si zvykli na “online dobu” a stačí sa im kochať motorkami na monitore svojho počítača. Dokonca dokážeme pochopiť aj toho-ktorého vystavovateľa, že sa mu nechce ísť vystavovať, lebo veď “online” je to dobré.
 
Lebo čo keď na výstavu príde málo ľudí atď.
Chlapi, do psej matere, veď takto sa to nerobí.

 

Nepovažujem sa za vizionára, ale jedna vec je mi jasná už dnes. Bez výstavníctva to nepojde. Online záležitosti, a digitálne vecičky sú síce kúl a moderné a čojaviemčo, ale priamy dotyk a kontakt je nenahraditeľný. Je smutné, že sa vlastne ocitáme na začiatku, ba dokonca by som povedal, že v momentálnej nálade a situácií ešte len niekde v prvotnej fáze pred samotným začiatkom.A na úroveň z roku 2019 sa nedostaneme niekoľko rokov -ak svojim správaním neprispejeme k tomu, že výstavníctvo na Slovensku zanikne úplne. Lenže ak tento proces “obnovy” (bože jak debilne to znie) nenaštartujeme teraz, keď máme šancu, tak potom kedy??? Budeme to odkladať, až nebude mať kto organizovať výstavy a čo je ešte horšie, ani kde.

 

Zmenili sme svoje návyky, zmenili sme správanie v mnohých prípadoch k horšiemu, ale to teraz neznamená, že do konca života sa budeme vyhýbať podujatiam a výstavám. Keď sa budeme všetci, čo máme k výstave čo povedať správať tak, ako popisujem na začiatku, tak to fakt nemá význam.

 

Ale človek je tvor od prírody spoločenský a ja verím, že táto agónia pominie a veci sa pomaly vyvinú pozitívnym smerom. Máme šancu stať sa pioniermi v pravom slova zmysle, tak ju využime. Jasné nitko z nás nemôže očakávať navštevnosti z rokov 2018 – 2019 kedy chodilo “na motorky” 50 tis ľudí. To sa nestane ani zajtra ani za rok. Dnes sa budeme tešiť keď príde 10-15tis. No a čo, že len tak málo, niekde sa začať musí…

Nadchádzajúce udalosti

Podobné články