Úvod Odporúčané Podpor Slovensko na prestížnom Tourist Trophy na ostrove Man

Podpor Slovensko na prestížnom Tourist Trophy na ostrove Man

1039
0

Slovenské zastúpenie na Tourist Trophy

O pretekoch Tourist Trophy na ostrove Man hádam nemusíme žiadnemu motorokárovi písať vysvetlivky. Jeden z najprestížnejších a najnebezpečnejších pretekov sveta na prírodnom okruhu sa opäť blížia a Slovensko má príležitosť aby malo svoje zastúpenie.

Avšak dostať sa na tento pretek je finančne náročné a bez sponzorov a partnerov to nejde… My sme sa rozhodli pomôcť aj formou prezentácie a možno niekto z Vás sa tak isto rozhodne pomôcť Slovenskému reprezentantovi zabojovať o „miesto na bedni“.

-REKLAMA-

Nechajme už ale hovoriť Mira Lakiho Slobodu.

Kto som ?

Som Miroslav Laki Sloboda. Mám 44 rokov a som Slovenský pretekár na motocykloch. Moju pretekársku kariéru som začal v roku 2007.

Pretekám na prírodných okruhoch  (road racing) a cieľom mojej kampane je dostať sa späť na nanebezpečnejšie preteky na svete, slávne Tourist Trophy na ostrove Man.

Moja kariéra :

Zo začiatku som sa predstavil na motocyklových pretekoch v roku 2007.

Spočiatku som jazdil na agentúrnych akciách, ale moja  súťaživosť ma rýchlo priviedla na Majstrovstvá Slovenskej republiky a medzinárodný seriál Alpe Adria Road Racing Championship.

V oboch seriáloch som dosahoval pozoruhodné výsledky, ale preteky na špeciálnych okruhoch typu Slovakia Ring, Hungaroring alebo Masarykov okruh v Brne nevyhovovali úplne mojej náture. V roku 2014 som sa rozhodol vyskúšať si pretekať na prírodných okruhoch, ktoré boli kedysi bežnou súčasťou svetového šampionátu, ale neskôr museli ustúpiť omnoho bezpečnejším uzavretým okruhom. Prírodné okruhy v Európe však v posledných rokoch zaznamenali úspešný comeback, keď oproti tým špeciálnym sa môžu pýšiť nielen veľkým prílivom  pretekárov, ale aj obrovskému záujmu divákov, ktorý ich po celej Európe navštevujú v desaťtisícoch.

Hneď od môjho prvého štartu na prírodnom okruhu som si uvedomil, že práve adrenalín a atmosféra pretekov na týchto tratiach, je presne to, čo úplne napĺňa moju predstavu o správnom pretekaní na motorke. Za dva roky pretekania na českých a slovenských prírodných okruhoch som nazbieral množstvo skúseností, prišli aj prvé úspechy, pódiové umiestnenia, víťazstvo v Ostrave a túžba vyskúšať, ako také akcie vyzerajú v zahraničí.V roku 2016 a 2017 som sa predstavil vo Fínskej Imatre, kde sa pretek konal na kedysi až kultovom okruhu ktorý bol dlhé roky súčasťou svetového šampionátu.

Prvý Slovák na Isle of Man TT

Moje túžby však smerovali ešte ďalej. V roku 2017 som sa ako prvý slovenský pretekár v histórií predstavil na legendárnom 60-kilometrovom okruhu Mountain Course na Ostrove Man v Írskom mori, na najnáročnejšej motocyklovej trati, ktorá každoročne láka stovky jazdcov z celého sveta, navzdory tomu že pri pokuse pokoriť tento okruh prišlo o život 250 motocyklových pretekárov… Na pretekoch Manx GP som sa úspešne umiestnil nielen v preteku nováčikov, kde som obsadil 9. miesto. ale aj v triede do 600 ccm (Junior Manx GP), kde som porazil viac skúsených súperov a v cieli som bol zo 70 tych štartujúcich na 30 tom mieste. Po roku som sa na ostrov Man vrátil. Tentokrát som už zúžitkoval svoje minuloročné skúsenosti, a v triede Junior MGP som obsadil 20 te miesto a v triede Senior GP dokonca 16. miesto! Okrem spomínaných akcií som sa v posledných rokoch úspešne predstavil aj na vybraných akciách medzinárodného seriálu IRRC (International Road Racing Championchip). Výbornú formu v sezóne 2018 som potvrdil aj ziskom titulu majster Slovenska v triede Supersport.

Mojim cieľom pre rok 2023 je vrátiť sa na ostrov Man do najprestížnejšieho a najnáročnejšieho preteku na prírodných okruhoch, Tourist Trophy, ktorý se koná od roku 1907. A môcť tak reprezentovať vás a Slovensko.

Na čo bude podpora použítá ?

Ako sme už písali, náklady na tento pretek sú enormné a pretekať na TT je v značnej časti možné len za podpory partnerov a fanúšikov.

 

Značnú časť rozpočtu na moje pretekanie pokrývajú sponzori, ktorým zas a znova ďakujem.

Samozrejme, časť rozpočtu musím zarobiť. Náš šport rozhodne nie je profesionálny, ako napríklad známejšie okruhové preteky na motodromoch. Bohužiaľ tento rok bojujeme s rozpočtom viac ako kedykoľvek predtým a potreboval by som pomoc od Vás, fanúšikov.

Účasť na TT stojí poriadny balíček. Čiastočne aj preto, že závodný program trvá dva týždne. Celkovo potrebujem na účasť minimálne 20 000 €. Sú v tom prevozné náklady oboch motoriek, náklady na cestu vrátane veľmi drahých trajektov, potrebné poistenie, benzín za závody.

Ako ma môžete podporiť ?

V prvom rade Ďakujem za akúkoľvek pomoc a podporu.

Aby bola pomoc transparentná spustili sme projekt na stránke Donio.sk , kde môžete priamo podporiť môj cieľ a prispieť ľubovoľnou čiastkou, ktorá mi bude odovzdaná.

Stačí kliknúť na tlačidlo nižšie.

Ak ma chcete podporiť individuálne či už ako spoločnosť, alebo ako jednotlivec môžete ma kontaktovať osobne a rád s Vami vec preberiem.

Kontakty a všetky info nájdete na mojej webovke:

https://lakirt53.com/

 

-REKLAMA-
Predchádzajúci článok21. Výročie Faraons MC + otvorenie sezóny
Ďalší článok13. Štefánikova jazda – Free Spirit